مسکو (رویترز) – روسیه روز شنبه ۹،۶۲۳ مورد جدید کرونا ویروس گزارش داد که بالاترین نرخ روزانه از زمان شروع این بیماری است  و تعداد به ۱۲۴،۰۵۴ رسیده است. بیشتر در پایتخت مسکو ، جایی که شهردار دستور به کاهش تعداد مجوزهای مسافرتی را کرده است.

به گزارش پایگاه خبری کنکاو نیوز به نقل از (رویترز) – روسیه روز شنبه ۹،۶۲۳ مورد جدید کرونا ویروس گزارش داد که بالاترین نرخ روزانه از زمان شروع این بیماری است  و تعداد به ۱۲۴،۰۵۴ رسیده است. بیشتر در پایتخت مسکو ، جایی که شهردار دستور به کاهش تعداد مجوزهای مسافرتی را کرده است.

مرکز پاسخ به بحران کروناویروس روسیه گفت ، شمار تلفات در سطح کشور پس از فوت ۵۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته ، به ۲۲۲۲ نفر افزایش یافته است.

روسیه از اواخر ماه مارس به دلیل محدود شدن انتشار کرونا ویروس در حال کاهش جزیی بود. در مسکو افرادی که مجوز ویژه ای برای تردد آزاد کسب نکرده اند ، فقط قادر به ترک خانه های خود برای خرید ، پیاده روی سگ های خود و دفع زباله هستند.

رئیس جمهور ولادیمیر پوتین دستور داده است که اقدامات محدود کننده ، موسوم به روزهای غیر کار ، تا ۱۱ ماه مه ادامه یابد.

علیرغم تعداد نسبتاً کمی مبتلایان و مرگ و میر در مقایسه با ایالات متحده ، ایتالیا و اسپانیا که به سختی به این بیماری مبتلا شده اند ، منحنی شیوع در روسیه به صفر نرسیده است.

سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو روز شنبه با صدور درخواستی برای اهالی مسکو درخواست ادامه قرنطینه کرد. وی گفت: تعداد بیماران مبتلا به بیماری رو به افزایش است.

وی گفت: “با این وجود، بدیهی است که این تهدید رو به افزایش است.”

سوبیانین به ایستگاه تلویزیونی Rossiya-1 گفت که مقامات مسکو در صورت بدتر شدن اوضاع ممکن است تعداد مجوزهای دیجیتالی صادر شده برای سفر در سطح شهر را کاهش دهند.

نخست وزیر میخائیل میشوستین ، دومین مقام ارشد این کشور پس از پوتین ، روز پنجشنبه به رئیس جمهور گفت که تست کرونا ویروس وی مثبت شده و موقتاً در حال کناره‌گیری به منظور بهبودی است.

آندری بلوسوف معاون اول نخست وزیر اکنون در غیاب وی به عنوان سمت نخست وزیر عمل می کند.

روز جمعه یکی دیگر از اعضای کابینه روسیه ، ولادیمیر یاکوشف ، وزیر ساخت و ساز ، اعلام کرد که به این ویروس مبتلا شده است و وی در بیمارستان تحت مداوا قرار می گیرد. این وزارتخانه می گوید ، دیمیتری ولکوف ، یکی از معاونان وی نیز آزمایشش مثبت شده است.

منبع: reuters